W Co Inwestować?

Bycie rentierem ma swoje zalety. Regularny dochód daje Ci finansową niezależność, a poczucie własnej wartości rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nabytych nieruchomości. Przecież posiadanie kilku mieszkań lub wolnostojących domów – oznacza również prestiż. W co inwestować? Odpowiedź jest prosta. Inwestowanie w nieruchomości może być strzałem w dziesiątkę. Jednak zanim rzucimy się w wir działania, warto poznać nieco bliżej ten rodzaj inwestycji.

w co inwestować

Ten artykuł pomoże Ci:

  • poznać bieżące trendy na rynku nieruchomości,
  • rozróżnić wynajem tradycyjny od krótkoterminowego,
  • sprawdzić inne formy inwestowania.

 

Sprawdź, w co inwestować? Wynajem tradycyjny

Pozostaje kwestią otwartą, czy inwestowanie w nieruchomości wciąż jest opłacalne. Jedno jest pewne. Jak każda forma lokowania kapitału – ta również ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą inwestowania wolnych środków w wynajem lokali mieszkalnych jest względne bezpieczeństwo takich inwestycji; większe ryzyko poniesiemy lokując pieniądze w funduszach inwestycyjnych. Gwarancja comiesięcznych przychodów, to również ogromny atut. Pomimo gospodarczego wzrostu niewiele osób, zwłaszcza młodych, stać na spłatę kredytu mieszkaniowego. Dla inwestora do dobra wiadomość – oznacza stały popyt na usługę. Inwestowanie w nieruchomości pociąga za sobą konieczność zamrożenia środków finansowych na dłużej. Minusem jest więc płynność finansowa. Łatwiej jest kupić mieszkanie, niż szybko sprzedać je z zyskiem. Wracamy więc do pytania: w co inwestować? Rynek nieruchomości daje stopę zwrotu na poziomie około 5%, lokata to najczęściej 2-3%. Pomocna będzie więc chłodna kalkulacja i analiza naszych preferencji inwestycyjnych.

 

W co inwestować? Odkryj wynajem krótkoterminowy

Ta inwestycyjna furtka otwarła się niedawno. Wynajem mieszkań na krótki okres – tydzień, kilka dni lub tylko jedną noc – wciąż zyskuje na popularności. Model biznesowy został spopularyzowany dzięki internetowi. Dostęp do tysiąca ofert wynajmu – jest możliwy w jednej chwili. Mekką inwestorów celujących w wynajem na krótko są duże miasta – Warszawa, Wrocław, Poznań. Zyskowne inwestowanie w nieruchomości jest sztuką. Kluczem do sukcesu w wynajmie krótkoterminowym jest właściwe określenie grupy docelowej. Ma to być klient zamożny, ceniący luksusy? Czy raczej student poszukujący taniego, ale schludnego miejsca? Odpowiedź jest ważna, bo determinuje koszty jakie musimy ponieść, żeby utrzymać określony standard. Pytanie w co inwestować, żeby inwestycja się opłaciła – ponownie wraca. Inwestowanie w nieruchomości i wynajem krótkoterminowy to dobre rozwiązanie. Aby odnieść sukces warto zadbać o reinwestycję. Około 15 procent przychodu należy więc „włożyć” w poniesione szkody – wynikające z użytkowania nieruchomości. Jeżeli otwarty na nowości rynku inwestor zapyta, w co inwestować? Z czystym sumieniem można polecić krótkoterminowy wynajem nieruchomości. Taka forma inwestycji może przynieść nawet 30 % większy przychód, niż wynajmowanie mieszkania w tradycyjny sposób.

 

Inne możliwości. W co inwestować?

Inwestowanie w nieruchomości podobnie jak w inne, alternatywne instrumenty rynku finansowego powinno być przemyślane. Do inwestowania alternatywnego – chociażby w dobra luksusowe takie jak wino, sztuka, złoto czy drogie apartamenty, konieczna jest wiedza specjalistyczna. Nie ma szansy na osiągnięcie sukcesu bez merytorycznego zaplecza. Dla niewtajemniczonych są inne – prostsze możliwości inwestowania. Pierwszą opcją, którą warto rozważyć są fundusze inwestycyjne. Do wyboru do koloru. Wszystko zależy od nas. Istnieją fundusze krótko i długoterminowe; te o mniejszym stopniu ryzyka – zbliżone do lokaty i te, na których zarobimy więcej. W co inwestować? Ciekawym rozwiązaniem na inwestycyjnym poletku jest inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Mechanizm jest dziecinnie prosty. Inwestujący kapitał – czyli osoba posiadająca wolne środki finansowe udziela pożyczki. Pożyczkobiorca spłaca inwestorowi kapitał pożyczki, powiększony o ustalone odsetki. W ten sposób obie strony zyskują. Inwestor zarabia, a pożyczkobiorca ma możliwość wzięcia pożyczki na realizację swoich celów.

 

Inwestowanie w pożyczki to niestandardowa forma inwestycji. Ciekawy model biznesowych prezentuje platforma finansowa Pro-ZyskInnowacyjna platforma finansowa Pro-Zysk umożliwi Ci osiąganie atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji. Przekonało się o tym już 2,5 tysiąca inwestorów. Ty też możesz.

 

Dowiedz się więcej >> Klik


Podobne tematy: