Gdzie Inwestować?

W niespełna kilka chwil możemy poczuć się jak arabski szejk. Wystarczy, że dokonamy transakcji kupna kilku tysięcy baryłek ropy naftowej. Możemy też zainwestować w akcję obiecującej spółki, która z impetem wkroczyła na rynek giełdowy. W tym przypadku kartą przetargową będą nowe technologie, które znalazły swoje zastosowanie w biznesie. Gdzie inwestować? Na sprawdzonych rynkach, albo obiecujących innowacjach. A wszystko przez internet…

gdzie inwestować

Ten artykuł będzie pomocny, jeżeli:

• szukasz informacji gdzie inwestować,
• chcesz poznać nowe trendy i rynki inwestycyjne,
• interesują Cię niestandardowe inwestycje.

 

Gdzie inwestować? Kłaniają się towary i surowce

Commodities – z angielskiego oznacza właśnie towary. Ten segment alternatywnych inwestycji znany jest od dawna. Prawdziwą furorę inwestowanie w surowce zrobiło jednak w latach 70. Dzięki sprzyjającym czynnikom panującym w Stanach Zjednoczonych – możliwe było wówczas osiąganie interesujących zysków. Dziś klasyfikacji towarów inwestycyjnie cennych, dokonamy z łatwością. Pierwsza grupa to surowce energetyczne – ropa naftowa, gaz ziemny, węgiel, uran. Zaraz za nimi znajdują się metale przemysłowe, takie jak miedź, cyna, cynk czy ołów. Do tej klasy zaliczamy też metale szlachetne; złoto, srebro, platynę i pallad. Wreszcie towar, wbrew pozorom deficytowy – żywność. To głównie płody rolne – żyto, pszenica, kukurydza, soja, mleko, kawa oraz kakao. Gdzie inwestować? Rynek towarów i surowców to miejsce wprost idealne dla wytrawnego gracza. Dlaczego? Bo inwestowanie w surowce wymaga wiedzy i doświadczenia starego wyjadacza. Żółtodziób może polec…

 

Gdzie inwestować? Soja i ropa na wagę złota

Wpływ na ceny towarów ma przede wszystkim podaż i popyt. To właśnie ten duet niepodzielnie rządzi handlem od stuleci. Ważna jest również sytuacja polityczna na świecie i trendy w rozwoju gospodarczym. Przecież nieustający popyt na ropę ma związek z wolnym wdrażaniem technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii. Na usta inwestora ciśnie się więc pytanie, gdzie inwestować? Aby inwestowanie w towary przyniosło oczekiwane profity, konieczna jest drobiazgowa analiza rynku danego produktu oraz analiza makroekonomiczna. Ważnym ogniwem w tym łańcuchu jest też sytuacja na świecie i te czynniki, które wpływają na rynek wybranego towaru. Inwestowanie w surowce polega więc dziś na inwestowaniu w akcje i fundusze towarów notowanych na giełdzie towarowej. Do największych „targowisk” świata należą m.in. Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT) czy New York Mercantile Exchange (NYME). Zapalonym inwestorom z pomocą przychodzą specjalne platformy transakcyjne. To dzięki połączeniu z siecią internetową wykonują transakcje kupna i sprzedaży z drugiego końca globu.

 

Gdzie inwestować? Innowacyjne spółki czekają

Mogłoby się wydawać, że bezzałogowe statki powietrzne unoszące się na naszymi głowami to odległa przyszłość. Nic bardziej mylnego. Drony – bo o nich mowa, już niebawem przestaną być wykorzystywane tylko i wyłącznie na potrzeby wojska. Już dziś zaadaptowała je branża rozrywkowa – do robienia zdjęć „z lotu ptaka”; najczęściej podczas imprez masowych i eventów. Teraz przyszła kolej na wykrywanie pożarów czy analizę dymu z kominów fabryk i domów mieszkalnych. Wciąż rodzą się nowe projekty…Być może któryś z nich dojrzeje i przyniesie krocie inwestorom. Gdzie inwestować? Doświadczony inwestor wskaże właśnie ten sektor – private equity. Czyli inwestowanie w innowacyjne projekty realizowane przez firmy notowane na giełdzie. Działając w ten sposób zamrażamy środki finansowe na lata. Stopa zwrotu z inwestycji może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego ryzyko jest również spore. Taki rodzaj inwestycji rekomendowany jest doświadczonym inwestycyjnym graczom.

 

A co z tymi, którzy chcą inwestować, ale ich zasoby finansowe są skromniejsze? Inne możliwości stoją przed nimi otworem. Jedną z nich jest innowacyjna platforma finansowa o nazwie Pro-Zysk. Model biznesowy jest bardzo prosty i umożliwia inwestorom zarabianie na pożyczkach.

 

Dowiedz się więcej o inwestowaniu w pożyczki >> Klik


Podobne tematy: