Inwestycje Alternatywne

Inwestycją alternatywną jest wszystko to, co w miarę upływu czasu zyskuje na wartości. Najczęściej są to dobra materialne. Rzeczy, które nabywamy drogą kupna stają się naszą własnością. Większość inwestycji tego typu ma charakter długoterminowy, co oznacza, że na finansowy rezultat takich działań trzeba poczekać, czasem nawet kilka lat. Wobec tego, czy warto?

Dla tych, którym odrobina ryzyka nie jest straszna, a dysponują kapitałem inwestycyjnym jest to doskonała metoda na pomnażanie swojego dochodu. Rynek inwestycji alternatywnych jest bardzo szeroki. Gdzie najczęściej swoje środki lokują alternatywn inwestorzy?

Inwestycje Alternatywne

Inwestycje w wino, whisky i inne alkohole

Markowe alkohole takie jak wino, czy whisky to długofalowa inwestycja. Żeby właściwie ocenić jakość trunku, konieczna jest fachowa wiedza. Jeżeli inwestujący jej nie posiada, może zwrócić się do specjalistycznej firmy pośredniczącej w takich transakcjach. W przypadku win w jednej z firm zajmującej się inwestycjami w wino w portfelu inwestora powinna znaleźć się kwota od 10.000 do 20.000 złotych.

Inwestycje w kamienie szlachetne

Innym sposobem na stosunkowo bezpieczne lokowanie pieniądza są kamienie szlachetne. Diamenty cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem, ze względu na jakość oraz trwałość materiału a także luksus, jaki symbolizują.

Inwestycje w sztukę

Inwestycją alternatywną, z której od wieków korzystały uprzywilejowane warstwy społeczne jest też szeroko rozumiana sztuka. Dziś w ten sposób inwestować może niemal każdy. Obrazy, czy rzeźby młodych twórców można kupić już za kilkaset złotych.

Różne inwestycje

Czy możliwe jest połączenie pasji z zarabianiem? Owszem. Przedmioty kolekcjonerskie nazywane również „aktywami emocjonalnymi” to także forma inwestycji alternatywnych. Obiektem zainteresowania inwestujących stają się ekskluzywne marki samochodów, znaczki pocztowe a nawet gitary światowych marek.

Inwestycje alternatywne niewątpliwie niosą ze sobą większe ryzyko, niż tradycyjne sposoby lokowania kapitału. Można je jednak zmniejszyć dywersyfikując swój inwestycyjny portfel. Innymi słowy, obracając kapitałem lwią część naszych środków powinniśmy zainwestować w tradycyjne instrumenty rynku finansowego. A miarą sukcesu zarówno w tej, jak i w każdej innej dziedzinie jest zaangażowanie i…rozsądna kalkulacja.


Podobne tematy: